Huzurlu bir çalışma ortamı yaratmada, takım ruhunun, ortak sinerjinin ve iletişimin gücüne inanır.
Faaliyet gösterdiği her alanda en iyi olmak için çalışır.Sonuca odaklanır.Üründe ve hizmette kaliteden ödün vermez.
Başarının anahtarının verimli, disiplinli ve planlı olarak çalışmak olduğuna inanır.
Sahip olduğu girişimci ruh ve cesaretle yarattığı markaları sektörde iddia sahibi yapacak güce ve kararlılığa sahiptir.

Tarihçe

Grubun temelleri Cuma Yiğit tarafından 1978 yılında atılmıştır. Cuma YİĞİT Bölge'nin en önemli gruplarından birini kurmuştur. Grup şirketleri İnşaat sektörü başta olmak üzere Otomotiv, Gayrimenkul ve Gıda sektörlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Grup İnşaat sektöründe faaliyetlerini, Yiğit İnşaat, Otomotiv Sektöründeki faaliyetlerini Mercedes-Benz Yiğitler A.Ş. firması bünyesinde sürdürmektetedir. Grup İnşaat sektöründe türkiye çapında önemli modern yaşam alanları, fabrikalar ve hastane tesisleri inşa etmiş olup kaliteden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürmektedir. 2014 yılında İstanbul'da yatırım yapmak üzere İstanbul'un gözde merkezlerinden Basın Ekspres yolu üzerinde pretsijli bir residence projesini teslim etmiş, Kadıköy'de Karma Yaşam Projesi Fortis Sinanlı'nın konut ve ticari alan satışları devam etmektedir.

Grup 1994 yılında Malaya Et Balık kurumunu özelleştirmeden satın alarak modern bir tesisle et üretimi faaliyetine devam etmektedir.
2010 yılında Bölgenin en kapsamlı özel sektör yatırımını tamamlayan firma Elazığ'da yüksek kalite standartları ile hastane inşa etmiş olup, Hastane Medical Park'ın işletmeciliğinde faaliyetlerini sürdürmektedir.